Süre: 2 Gece
Yer: BELGRAD
Fiyat: 199 Euro
Talep Gönder!

İLKBAHAR DÖNEMİ

BELGRAD

*** Vizesiz ***

Türk Hava Yolları Özel Seferi ile

05 Mayıs 2017 Hareket… 2 Gece

Sabah Gidiş – Akşam Dönüş

 1.Gün İSTANBUL – BELGRAD

İstanbul Atatük Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali’nde Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07:00’da hazır bulunulması. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 3451 sefer sayılı Özel Seferi ile saat 10:00’da Belgrad`a hareket. Yerel saat ile  10:40`da Belgrad`a varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panaromik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında; Kale Meydanı,  Askeri Müze,  İstanbul Kapı, Saat Kulesi,  Damat Ali Paşa Türbesi,  Zindan Kapı, Leopoldov Kapı,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenelenecek olan Sırp Müziği ve Akşam Yemeği turumuza katılabilirler (45 Euro). Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.GünBELGRAD
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında serbest zaman.  Arzu eden misafirleriz ekstra olarak düzenlenecek olan yarım günlük  Nikola Tesla Müzesi & Tito’nun Mozolesi & Avala Kulesi & Millenium Tower & Zemun Turu katılabilirler (55 Euro).  Alternatif akımın  mucidi, Thomas Edison ile anlaşmazlığı ile bilinen, 26 ülkede 600’den fazla patenti bulunan Nikola Tesla Müzesi , 160.000 orijinal belge ile 5700 adet ünlü mucidin kişisel eşyaları sergilenmekte ve bu müzede elinize alacağınız florasanı hiçbir bağlantı olmadan yakabileceğiniz eşsiz deneyimi yaşayabileceksiniz. Sonrasında Balkanların en yüksek kulesi olarak bilinen  telekominikasyon ve gözlem kulesi olan Avala Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Çiçekler evi olarak bilinen Tito’nun Mozolesi ve Yugoslav Tarih Müzesi’ni gördükten sonra; Gardos Tepesi’nde bulunan ve Gardos Kulesi olarak da anılan Millenium Tower’ı ziyaret ediyoruz.  Ardından şehrin fethi sırasında büyük önem teşkil eden bir bölge olan ve Belgrad’ı en güzel şekilde fotoğraflayabileceğiniz Zemun’a gidiyoruz. Zemun; Belgrad içerisinde ayrı bir şehir havasına sahip, Tuna Nehri boyunca uzanan evleri, tarihi yapıları, parkları, bahçeleri ile bizleri eşsiz bir manzaraya ortak ediyor. Öğleden sonra alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

3.Gün     BELGRAD – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz; ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Karlofça & Novi Sad turuna katılabilirler. (55 Euro) Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan ve ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi Voyvodina bölgesine yapacağımız turumuzda ilk durağımız Karlofça (Sremski Karlovci) kasabası. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış , 18.yy’a kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından; verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’ya özgü ‘Bermet’ şarapları ve balından satın alabilirsiniz. Ardından Voyvodina Eyaleti-nin başkenti Novi Sad-a yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını resmetme şansınız olacak. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ile Belgrad ’havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın TK 3452 Özel Seferi ile saat 17.00`da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:35`de İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldiniz.

Avantajlı ekstra geziler : 155 Euro yerine indirimli 125 EURO !!!

Karlofça & Novi Sad (55 Euro) + Sırp Müziği ve Akşam Yemeği (45 Euro) + Nikola Tesla Müzesi & Titonun Mozolesi & Avala Kulesi & Millenium Tower & Zemun Turu (55 Euro)= 180 Euro

05 Mayıs 2017
TUR FİYATLARI 2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 -12  Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

3* Oteller

(Şehir Dışı)

199 Euro 90 Euro 199 Euro 150 Euro
3*  Tulip Inn Hotel vb.

(Yarı Merkezi)

299 Euro 100 Euro 249 Euro 150 Euro
4*  Prag Hotel vb.

(Merkezi)

399 Euro 150 Euro 349 Euro 150 Euro


—
  Türk Hava Yolları Özel Seferi ile İstanbul – Belgrad – İstanbul parkurunda uçak bileti
FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ :

—  Belgrad`da 2 gece seçilen kategori otelde oda kahvaltı konaklama

—   Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

—   Belgrad panoramik şehir turları

—   Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

—   Tur Andiamo profesyonel rehberlik hizmetleri

—   TURSAB Mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ:

—  Yurtdışı çıkış vergisi, 15TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)

—  Tüm kişisel harcamalar,

—  Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar

—  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

—  Öğle ve akşam yemekleri,

—  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

—  Şoför Bahşişi

—  Otel konaklama vergisi

Vize Bilgisi :

Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Tur çıkış tarihi itibariyle min. 6 ay geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir.

 

 

F