Süre: 7 Gece 8 Gün
Yer: “VENEDİK (2) - FLORANSA (2) – ROMA (3)“
Fiyat: 599 Eur
Talep Gönder!

KLASİK İTALYA

“VENEDİK (2) – FLORANSA (2) – ROMA (3)“

 BAHAR DÖNEMİ

 Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 (Venedik gidiş, Roma dönüş)

 29 Nisan 2017 Hareket

 7 Gece 8 Gün

1.GünİSTANBUL – VENEDİK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1871 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.45’de Venedik havalimanına uçuş. Yerel saat ile 13.15 de varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda ;  San Marco Meydanı  ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal bulunmaktadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan kanallar arasında Gondol turuna katılabilirler. (25 Euro).  Ardından Venedik`in sembolü haline gelmiş Grand Kanal`da tüm şehrin  güzelliklerini ve tarihi yapılarını görebilme imkanını elde edebileceğiniz özel teknelerimizle yapacağımız Büyük Kanal turuna katılabilirsiniz. (30 Euro). Tur sonrası Venedik’teki otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2.GüN VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Milano – Como Gölü ( 90 Euro)turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında;  dünyaca ünlü Maria Callas,Pavarotti ve de Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup ayrıca Alışveriş için de zaman bulacaksınız. Tur bitimi ile Como `ya doğru yolumuza devam ediyoruz.  Como Gölü ve şehir turumuz  gezimiz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların ( George Clooney) villaları da bulunmaktadır.  Ayrıca  gölde tekne turu size unutulmaz anlar yaşatıcaktır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

3.Gün     VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya  varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali ( Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.  Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4.Gün  FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa ve Dünyaca Ünlü İtalyan Rivierası turuna katılabilirler. (90 Euro) Bu turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görülecek yerler arasındadır, güzel fotoğraflar çekildikten sonra, Şarkılara ve Filmlere konu olan Meşhur Liman Şehri Portofino’ya tekne ile giderken italyan rivierasınında güzelliklerini görüyoruz. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

5.Gün     FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket ediyoruz.. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Turumuzda, Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} görülecek yerler arasında bulunmaktadır.  Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

6.Gün    ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet – Göller Bölgesi (Castel Gandolfo) turuna katılabilirler (50 Euro). Papaların yaz Dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın en ünlü outlet bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Tur sonrasında otelimize transfer Akşam arzu eden misafirlerimiz  rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece turuna katılabilirler (25 Euro). Geceleme otelinizde.

7.Gün     ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei (90 Euro) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği çamur ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış gibi gözüken insanları görebileceğiniz tek şehirdir.. Daha sonra Italya’nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer.

8.Gün ROMA – İSTANBUL             

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1864 sayılı tarifeli seferi ile saat 19.45’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

3 ve 4* Oteller

599 Eur

200 Eur

150 Eur

549 Eur

3 ve 4* Oteller

Venedik  (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso)

Floransa (Montecatini, Prato)

Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)-Venedik(VCE) ve Roma(FCO)-İstanbul(IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

 • Havalimanı vergileri

 • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 • Tüm şehirler arası transferler

 • Panoramik Venedik, Floransa ve Roma şehir turları

 • Şehir vergileri (25 Euro)

 • Vaporetto ücreti (15 Euro)

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Vize ücreti (120 Euro)

 • Özel Seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 • Opsiyonel turlar

 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 

 

 

TZ