Süre: 3 Gece
Yer: Roma
Fiyat: 449 Euro
Talep Gönder!

KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ

ROMA

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

31 Ağustos 2017… 3 Gece

Bologna şehir turu dahil!!

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

1.Gün İSTANBUL – ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 09.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1223 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:45’te Bologna’ya hareket ve yerel saat ile 13.45’te varış. Alanda bizleri bekleyen otobüsümüzle otelimize transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Gece Turu’na katılabilirler (35 Euro).Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün     ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenleneccek olan Napoli & Pompei & Outlet turuna    katılabilirler (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş, Geceleme otelimizde.

4.Gün     ROMA – BOLOGNA – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrasında odaların boşaltılmasının ardından panoramik Bologna şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bologna İtalya’da kuzeyde Emilia Romagna bölgesinde kızıl şehir olarak anılan ilgi çekici özellikleri olan şehirlerden biri. Orta Çağ mimari özelliklerini taşıyan Bologna’da, binaların kırmızı renkte tuğlalardan yapılmış olması bu şekilde anılmasına neden olmuş. Tarihi geçmişinin yanında, modern yaşamın güzelliklerini sunan şehirde ne tarafa baksanız heybetiyle yükselen görkemli binalar, müzeler ve kiliselerle karşılaşırsınız. Şehre gidenler tarihe, sanata ve yemeklere doyamadan dönüyorlar. Şehirde Pesherie Vecchie sokağında, Ouadrilatero adı verilen bölge, görülmesi gereken yerlerden biri.  Bölgede, ortaçağ döneminde kaybolmak mümkün. Birbirini kesen dar sokaklar, sokak pazarı, kafeler, balıkçılar, restoranlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dönüş yolculuğumuz için Bologna Havalimanı’na hareket. Pegasus Havayolları’nın PC1218 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 18:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

3* Tivoli Hotel vb.

(şehir dışı)

İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

31 Ağustos 2017

(Kurban Bayramı Dönemi)

449 Euro

190 Euro

399 Euro

150 Euro

**  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Roma Gece Turu (35 Euro) + Napoli & Pompei & Outlet (85 Euro)***

Avantajlı ekstra geziler: 175 euro yerine, 145 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

     *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Roma (FCO) /  Bologna (BLQ) – İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

— Belirtilen kategori otelde 3 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

— Havalimanı – otel – şehirler arası transferler

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Tur Andiamo profesyonel rehberlik hizmetleri

— Panoramik Bolonya şehir turu,

— TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

— Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

— İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

F