Süre: 3 Gece
Yer: TOSKANA
Fiyat: 199 Euro
Talep Gönder!

İLKBAHAR DÖNEMİ

TOSKANA

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

23, 26 Mart 2017… 3 Gece

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

 1.GünİSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 09.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 423 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:00’da Bologna’ya hareket ve yerel saat ile 13.45’de varış. Alanda bizleri bekleyen otobüsümüzle panoramik Bologna şehir turu için hareket ediyoruz. Bolongna İtalya’da kuzeyde Emilia Romagna bölgesinde kızıl şehir olarak anılan ilgi çekici özellikleri olan şehirlerden biri. Orta Çağ mimari özelliklerini taşıyan Bolonya’da, binaların kırmızı renkte tuğlalardan yapılmış olması bu şekilde anılmasına neden olmuş. Tarihi geçmişinin yanında, modern yaşamın güzelliklerini sunan şehirde ne tarafa baksanız heybetiyle yükselen görkemli binalar, müzeler ve kiliselerle karşılaşırsınız. Şehre gidenler tarihe, sanata ve yemeklere doyamadan dönüyorlar. Şehirde Pesherie Vecchie sokağında, Ouadrilatero adı verilen bölge, görülmesi gereken yerlerden biri.  Bölgede, ortaçağ döneminde kaybolmak mümkün. Birbirini kesen dar sokaklar, sokak pazarı, kafeler, balıkçılar, restoranlar, zamanın nasıl geçtiğini unutturuyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Toscana turu (65 Euro). Turumuz Siena ve San Gimignano olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.  San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu  eden  misafirlerimiz ile ekstra  Cinque Terre & Pisa & Lucca turu (95 Euro). Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Daha sonra beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen 1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. 1998’de UNESCO dünya mirası olarak koruma altına alınmış olup , dileyen misafirler iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten  faydalanabilirler. Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yy tarihli yekpare surlarla çevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklı bahçeleriyle etkileyici ve ünlü besteci Puccini’nin doğduğu toskana kentidir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün     FLORANSA – BOLOGNA – ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve Bologna Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz.Pegasus Havayolları’nın PC 1218 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 18:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

3* Oteller

İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

26 Mart 2017

199 Euro

90 Euro

199 Euro

150 Euro

23 Mart 2017

249 Euro

120 Euro

249 Euro

150 Euro

** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

Notlar;

İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

**** Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro) + Toscana turu (65 Euro) + Cinque Terre & Pisa & Lucca turu (95 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 195 euro yerine, 150 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

     *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Bologna (BLQ) –  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

— Belirtilen otellerde 3 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

— Havalimanı – otel – şehirler arası transferler

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Panoramik Bolonya şehir turu,

— Tur Andiamo profesyonel rehberlik hizmetleri

— TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

— Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

— İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

F