Süre: 5 Gece
Yer: Zanzibar (5)
Fiyat: 799 Euro
Talep Gönder!

ZANZİBAR

Karanfilden, hint cevizine, tarçından, karabibere kadar mutfağımızdaki birçok tadın vatanı olan Zanzibar adası, bitki örtüsü, el değmemiş kumsalları, muhteşem denizi ve bitki örtüsü ile Hint Okyonusu’nun Afrika ile buluştuğu kıyılardaki rüya bir ada…

 FLAS PROMOSYON

 Zanzibar (5)

Fly Dubai Tarifeli Seferli ile

17, 24 Nisan & 01, 08, 15 Mayıs & 11, 18, 25 Eylül, 02, 09, 16, 23 Ekim 2017 Hareket 5 gece

Dubai Vizesi (100 Euro) + Dubai iconları (45 Euro) : 145 Euro yerine 99 Euro

(Kayıt esnasında acente yetkilisine ödenir)

01.Gün                  İSTANBUL – DUBAİ – ZANZİBAR

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 00:00 gece yarısı buluşuyoruz. Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 754 sefer sayılı uçuşu ile 02:00’da Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:20’de varışımızda aktarma uçuşumuzun saatine kadar serbest zaman. Dilerseniz değerli vaktinizi en güzel şekilde değerlendirmek; Dubai’nin ikon haline gelmiş yapılarını görmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan olan ‘’Dubai iconları’’ turuna katılabilirler (45 Euro). İlk açılışından beri oldukça popüler olan içerisinde Ski Dubai’nin (kayak merkezi) de olduğu Mall of the Emirates alışveriş merkezi görülecek, şeyhin otellerinin arasında kalan Antik kapalı çarşı Souk Madinat Jumeirah görülüp, Dubai’de ikon haline gelmiş Dubai Marina, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab, ünlü Jumeirah Plajında ve Sheikh Palace da fotoğraf molası, Palmiye Adası ve Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülüp, perakende mağaza ve restoranlar ile harika bir yürüyüş alanı olan içerisinde ‘’Hareem Al Sultan The Exhibiton’’ Muhteşem Yüzyıl sergisi olan City Walk panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer. Flydubai Havayollarının FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.45’de Darusselam’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:50’de Daresselama’a varışımızda pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, uçak değiştirerek 20:35’de Zanzibar’a haraket ediyoruz. 21:35’de varışımızda özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odalara yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.  arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer. Flydubai Havayollarının FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.45’de Darusselam’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:50’de Daresselama’a varışımızda pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, uçak değiştirerek 20:35’de Zanzibar’a haraket ediyoruz. 21:35’de varışımızda özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odalara yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

02.Gün  ZANZİBAR

Sabah kahvaltı sonrası günümüz kişisel aktiviteleriniz için serbest. Arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Baharatlar ve Şehir turuna katılabilirler. (40 Euro) Otelimizden özel araç eşliğinde baharatları ile ünlü Kizimbani’ye doğru baharatları tanımak üzere hareket ediyoruz. Eski İran hamamlarının kalıntılarınında bulunduğu Unguja bölgesinde yer alan bölge, mandalina ağaçları, mango ve birçok tropikal meyve ile envai çeşit baharatların yetiştirildiği kahve, kakao, kauçuk, şekerkamışı gibi, sanayide kullanılan kimi bitkilerin geniş ölçüde yetiştirildiği tarımsal plantasyonları ile ünlü. Bir çok baharat ve bölgeye özgü meyvenin tadına bakacak, ve üretimi hakkında bilgi sahibi olacağız. Aynı zamanda yerel olarak yapılan parfüm ve yağların en uygun fiyatlara satın alındığı bölgede dilerseniz alışveriş yapma imkanımızında olacak. Ardından şehir merkezi Stone Town’ a (Taş Şehir) geçiyoruz. Burada yapacağımız turumuz esnasında Yerli halkın taze sebze ve meyveleri takas yaptıkları Zanzibar’ın renkli pazarını görecek, otler ve baharatların baş döndürücü aroması arasında 1874 yılında inşaa edilmiş Katedrale doğru ilerliyoruz. Katedral, Zanzibar Müzesi, Tippu İpucu Evi’ne ve eski İngiliz Kulübü turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimiz otelimize transfer. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

03.Gün  ZANZİBAR

Kahvaltının ardından günümüz kişisel aktiviteleriniz için serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jozani Ormanı ve Yunus Gözlem turumuza katılabilirler. (70 Euro) Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından bir balıkçı kasabası olan Kizimkazi balıkçı kasabasına doğru hareket ediyoruz. Adanın güney ucunda bulunan bölgede yapacağımız tekne turu esnasında, ev sahipliği yaptığı, şişe burunlu ve kambur yunusları görme imkanımız olacak. Tur bitimi Jozani Ormanına doğru hareket ediyoruz. İnşaat ve tarım alanları için ormanlarının çoğu kaybedilmiş durumda olan Zanzibar’da koruma altına alınmış olan Jozani Ormanı 44 kilometrekarelik bir alana yayılmış orman adanın yaklaşık olarak % 3ünü kaplamaktadır. Sadece Zanzibar adasında bulunan,  Kırmızı kolobus maymunları, 50’yi aşkın kelebek türü ile 100’den fazla ağaç türünün bulunduğu ormadan, mangrove bataklığı ve doğal mercan bezlerini görme imkanımız olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

04.Gün  ZANZİBAR

Kahvaltının ardından günümüz kişisel aktivitieleriniz için serbest. Hint okyonusunun kıyısında deniz kum ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

05.Gün  ZANZİBAR

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Safari turumuza katılabilirsiniz. (80 Euro) Özel aracımız ile Fumba kasabasına doğru hareket ediyoruz. Fumba’dan bineceğimiz tekne ile Menai körfezine doğru hareket ediyoruz. Yunuslar ile ünlü bu körfezde geçirceğimiz zamanın ardından Sandbank (Kum Sandığı) bölgesinde duraklıyoruz. Burada şnolker ile dalış yapıp bölgenin en iyi iki rezervini gözlemleyeceğiz. Ardından Kwale Adasına geçip, bizleri bekleyen öğle yemeğimizi muhteşem deniz ürünlerinden oluşan açık büfe yemekler eşliğinde alıyoruz. İçeceklerinzinde sınırsız olarak sevis edildiği bu güzel öğle yemeğinin ardından Ngalawa adı verilen kanolarla bölgeye özgü doğal güzellikleri keşfediyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

06.Gün ZANZİBAR – DUBAİ – İSTANBUL

Otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Erken saatlerde Zanzibar havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından  Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile 09:05’de Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09:50’de varışımızda bekleme süremizin ardından, Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 751 sefer sayılı uçuşu ile 20:50’de İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

07.Gün  İSTANBUL

Yerel saat ile 00:45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hoş geldiniz.

17, 24 Nisan & 01, 08, 15 Mayıs 2017

 

Otellerimiz

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

 3*Reef & Beach Resort vb.

http://reefbeachresort.com/

799 Euro

 250 Euro

699 Euro

250 Euro

4* DoubleTree By Hilton vb.

http://doubletree3.hilton.com/en/hotels/tanzania/doubletree-resort-by-hilton-hotel-zanzibar-nungwi-ZNZDTDI/index.html

899 Euro

 300 Euro

799 Euro

250 Euro

5* Breezes  Zanzibar Hotel vb.

http://www.breezes-zanzibar.com/

999 Euro

 450 Euro

899 Euro

250 Euro

11, 18, 25 Eylül, 02, 09, 16, 23 Ekim 2017

 

Otellerimiz

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

 3*Reef & Beach Resort vb. (Oda Kahvaltı)

http://reefbeachresort.com/

999 Euro

 350 Euro

899 Euro

250 Euro

4* DoubleTree By Hilton vb. (Oda Kahvaltı)

http://doubletree3.hilton.com/en/hotels/tanzania/doubletree-resort-by-hilton-hotel-zanzibar-nungwi-ZNZDTDI/index.html

1099 Euro

 430 Euro

999 Euro

250 Euro

5* Breezes  Zanzibar Hotel vb. (Yarım Pansiyon)

http://www.breezes-zanzibar.com/

1399 Euro

 550 Euro

1299 Euro

250 Euro

fiyata dahil olan hizmetlerimiz:

 

v  Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti,

v  Tüm iç hat uçuşları

v  Alan – otel – alan  arasında transferler,

v  Programda belirtilen otellerde vb. konaklama,

v  Tüm sabah kahvaltıları,

v  1 akşam yemeği

v  Programda dahil olduğu belirtilen geziler ve giriş

       ücretleri

v  Seyahat Sağlık Sigortası (65 yaşa kadar belirli

       limitlerde)

v  Vip Turizm rehberlik hizmetleri,

 

GEREKLİ BİLGİLER

Para Birimi       : Tanzanya Şilini

Dil                   : Resmi Svahili, İngilizce dir.

Telefon            : Ülke kodu +255.

Saat Dilimi       : Türkiye ile aynı saat dilimde bulunmakta olup, saat farkı bulunmamaktadır.

Vize                 : Türk Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Fly Dubai Hava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – ZANZİBAR (ZNZ) –  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

— Seçilen otellerde 5 gece yarım pansiyon ve ya oda kahvaltı konaklamalar,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

— TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (85 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

— Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Andiamo sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Tur Andiamo, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tur Andiamo, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tur Andiamo sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

F