Süre: 4 Gece 5 Gün
Yer: “ROMA(2) FLORANSA(2)“
Fiyat: 399 Euro
Talep Gönder!

FLASH PROMOSYON

YILBAŞI & KIŞ DÖNEMİ

ROMA (2) & FLORANSA (2)

Pegasus Hava yolları Tarifeli Seferi ile

28 Aralık & 13 Ocak & 10 Şubat & 09 Mart 2020 Hareket…4 Gece

Roma Gidiş / Bologna Dönüş

*** Ekstra turlar ve Çevre gezileri dahil!***

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’DAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI 

 

1.Gün İSTANBUL –ROMA

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Pegasus Havayolları PC 1223 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.40’da Roma’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. (Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 11.25’de varış ve varışımıza istinaden Roma’nın en büyük outlet mağazasını  ziyaret ediyoruz  ve alışveriş için serbest zaman .Alışveriş sonrası  Nemi Gölü turu.  Nemi Köyü olarak bilinen pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip bir köy.Tur bitimi otelimize transfer.

 

2.Gün                    ROMA

Kahvaltının ardından “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San’t Angelo – Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

 

3.Gün                ROMA  – FLORANSA             

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Floransa’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi  Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri,  İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı  bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.Turumuzun sonunda otelimize transfer.

 

4.Gün                    FLORANSA  

Kahvaltının ardından Toscana turu. San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa: dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

 

5.Gün                    FLORANSA – BOLOGNA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1212 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.15‘de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

3*/4* Oteller 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
13 Ocak & 10 Şubat & 09 Mart 2020 399 Euro 160 Euro 349 Euro 150 Euro
28 Aralık 2019 449 Euro 160 Euro 399 Euro 150 Euro

 

 

OTEL İSİMLERİ ve benzeri..
Roma

( ŞehirDışı )

Floransa

***

3* Hotel Tivoli 3* Hotel Marrani
3* Roma Sud Hotel 3* Hotel Giovanna
4* Euro Hotel Roma Nord 3* Hotel Butterfly

 

 

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır
****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

BAĞLANTI ÜCRETLERİ – NET
Şehirler Tek Yön Gidiş-Dönüş
AYT/ESB/ADB 25 Euro 50 Euro
Diğer Şehirler 35 Euro 70 Euro
Kıbrıs 45 Euro 90 Euro

 

Notlar;

İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.
Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

—Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) –  Roma (FCO) /  Bolonya (BLQ)– İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

—Programda belirtilen otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,

—Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

—Floransa, Roma, Siena, San Gimignano, Pisa, Nemi şehir turları,

—Profesyonel rehberlik hizmetleri

—Otel vergileri & turist şehir vergileri,

—Şehir giriş ücretleri.

—TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

—Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro )

—Seyahat Sağlık sigortası

—Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,

—Yurtdışı çıkış vergisi

—Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,

—İsteğe bağlı şoför bahşişleri(5 Euro)

 

 

F