Süre: 3 Gece 4 Gün
Yer: LAPLAND TURU
Fiyat: 999€
Talep Gönder!

LAPLAND TURU

Özel uçak ile

 (Rovaniemi gidiş, Rovaniemi dönüş)

  3 Gece 4 Gün

1.GÜN            İSTANBUL – ROVANİEMİ-SAARİSELKA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sunexpress Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 02.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sunexpress Hava Yolları XQ 6380 sayılı özel seferi ile saat 05.30’da Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 09.45’te varış. Varışımızı ardınan havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Santa Claus köyüne hareket ediyoruz. Çocukluk anılarımızı tazelemek ya da çocuklarımıza bu unutulmaz anı yaşatmak için Noel baba ile tanışmak ve fotoğraf çektirmek çok güzel bir hatıra olacaktır. Hatta Noel babanın posta ofisinden kartpostal yollayarak bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Ardından alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından otelemizie transfer. Ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Kuzey Işıkları turu’na katılabilir (bir içecek dahil)(35 eur). Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır.  Geceleme otelimizde.

 1. GÜN SAARİSELKA – 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari ekstra turuna katılabilir(190 EUR Yetişkin + 145 EUR ÇOCUK)Bu turumuzda öncelikle Ren geyiği çifliğine gidiyoruz ve burada kısa bir kızak sürüş deneyimi yaşadıktan sonra bu anı Ren geyiği sürüş sertifikası ile ölümsüzleştiriyoruz. Ardından Laponya çadırında keyifli zaman geçirip Husky çiftliğine doğru yola çıkıyoruz. Husky çifliğinde Husky kızakları ile sürüş yapıp Husky köpekleri ile keyifli zaman geçiriyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. 

 1. GÜN         SAARİSELKA – 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak KRAL YENGEC SAFARISI+KIRKENES BUZ OTEL ZIYARETI (290 EUR Yetişkin + 235 EUR ÇOCUK) Bu turumuzda National Geographic tarafından dünyanın en özel 25 safarilerinden biri olarak gösterilen KRAL YENGEÇ safarisine katılıyoruz. Kral Yengeç Safarisini gerçekleştirmek için Finlandiya’nın Saariselkä şehrinden Norveç’in Kirkenes şehrine doğru hareket ediyoruz. Kirkenes’e varisimizin ardinda ilk olarak Norvec’in tek BUZ OTEL’i SNOW OTEL KIRKENES’i Ziyaret ediyoruz, her sene yeniden farkli dekoratif buzdan heykellerle inşa edilen otelin atmosferi bizleri gülümsetecek ve inanılmaz farklı resimlerle anılarımızı doldurmamızı sağlayacak.

Buz otel ziyaretimiz sonrası bölge rehberlerimizin kral yengeçleri nasıl yakaladığını izleyeceğiz, ardından yakalanan yengeçlerin bizim için pişirilmesini bekleyeceğiz, hic bir sınır olmadan dilediğiniz kadar kral yengeç yeme şansına sahip olacağız..

Dönüş yolculuğumuz ise karanlık saatlere denk geleceği için ayni zamanda Kuzey ışıkları görme şansına sahip olabiliriz.

NOT: Saariselkä Kirkenes arası yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir. KIRKENES şehri Norvec’in Kuzey denizi kıyısında yer almakta ve Sibirya ormanları ile iç içe geçmiş bir bölgedir.

Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

4 GÜN                        SAARİSELKA- ROVANİEMİ- İSTANBUL – 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi ekstra turu’na katılabilirler.(135 EUR Yetişkin+ 105 EUR ÇOCUK) Bu turumuzda özel kar motorları ile Baltık denizinde sürüş deneyimi yaşayacağız. Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sunexpress Hava Yollarının XQ 6381 sayılı özel seferi ile saat 23.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 04.00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

4* Oteller

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA FARKI 0 – 2 YAŞ ÇOCUK 3 – 12 YAŞ ÇOCUK
999 Euro 280 Euro 150 Euro 989 Euro
         

 

ÖNEMLİ NOT:

 *KRAL YENGEÇ turuna 7 yaş altı çocuklar katılım sağlayamayacaklardır.

 **Finlandiya bölgesinde otel kategorisi sınıflandırılması bulunmaması sebebi ile vermiş olduğumuz otel kategorisi Avrupa standartlarına uygun olarak verilmiştir.

 ***Kuzey ışıkları ekstra turu dışında ki ekstra turlarda çocuk fiyatı (4-12) yaş arasındadır. Kral Yengeç turunda ise çocuk yaşı (7-11) yaş’dır.

**** Bu turumuzda gidilecek bölgede hava sıcaklığı -30 derece civarında olacağı için misafirlerin termal içlik vb. kıyafetleri yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

İstanbul(SAW)- Rovaniemi(RVN) /Rovaniemi (RVN)- İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

 • Havalimanı vergileri
 • 4* otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Santa Claus köyü turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 Vize ücreti (——–Euro)

 • Özel Seyahat sağlık sigortası
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar

 Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • ACENTE konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE dan tazminat hakkı yoktur.
 • ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

tz